کفاشیان:ده سال است که با تلویزیون تعامل می‌کنیم اما آنها زور می‌گویند
امروز : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳

کفاشیان:ده سال است که با تلویزیون تعامل می‌کنیم اما آنها زور می‌گویند

 

 نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: ۱۰ سال است که در مورد حق پخش تلویزیونی با صدا و سیما تعامل می‌کنیم اما آنها زور می‌گویند.


علی کفاشیان در مورد برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال و رأی گیری انجام شده اظهار داشت: ناظر AFC و فیفا در رای گیری حضور داشتند و آرا هم تأیید شد.

وی در مورد بودجه فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه دارد. امسال سال خشکسالی ما بوده است. اگر این بودجه تا ۹ ماه آخر محقق نشود، تغییراتی در آن اعمال می‌شود و برخی از هزینه‌ها را کم می‌کنند. دقیقاً مثل بودجه کشور که وقتی در ۴-۳ ماه آخر ببینند بودجه کسری دارد، برخی از هزینه‌ها کم می‌شود. این یک مسئله مدیریتی است و هیأت رئیسه در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کند.

وی در مورد مشکل باشگاه‌ها برای درآمدزایی و پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی گفت: حق پخش تلویزیونی را باید بگیریم. ۱۰ سال است که با صداوسیما تعامل می‌کنیم اما آنها به ما زور می‌گویند و باشگاه‌ها نمی‌توانند حق پخش بگیرند. با این روند فوتبال ما از بین می‌رود. اکنون با توجه به گسترش و توسعه مخابرات و اینترنت می‌توانیم جایگزینی برای تلویزیون داشته باشیم و این مسئله را به اطلاع مجمع برسانیم تا از این راه درآمدزایی کنیم. اگر فوتبال ما درآمدزا نشود،‌ باشگاه‌ها با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

کفاشیان درمورد تبلیغات محیطی و درآمد باشگاه‌ها گفت: تبلیغات محیطی باید انجام شود، در مورد قبلی پیگیری‌های قضایی انجام می‌شود و برخی حرف می‌زنند و نمی‌توانند کارشان را انجام بدهند. در گذشته فردی ۲۰ میلیارد تومان پول می‌داد و بعد کس دیگری آمد و گفت ۸۰ میلیارد تومان که نتوانست آن را اجرایی کند و همه دیدند آن ۲۰ میلیارد تومانی بهتر است. البته باز ۴۰ میلیارد تومان پرداخت کرد، ولی ظاهراً در محاسباتش اشتباه کرده بود.

وی در مورد بحث بازنشستگی و اعتراض به این مسئله گفت:‌ این داستان را ول کنید،‌در این زمینه مشکلی نیست، من الان ۱۵ سال است که بازنشسته هستم، ضمن اینکه نایب‌رئیسی شغل محسوب نمی‌شود. مجمع فدراسیون فوتبال یک مجمع مستقل است. ۱۸ سال پیش هم این مسئله عنوان شد. بحث بازنشستگی شامل حال فدراسیون نمی‌شود. خود من هم جزو مقامات هستم و حقوق هم نمی‌گیرم. نایب رئیسی هم برای من شغل نیست.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در مورد بحث میزبانی از تیم‌های عربستانی گفت: این یک مسئله سیاسی بود و ما در AFC هم اعلام کردیم که فوتبال نباید وارد مسائل سیاسی شود، در بحث ایران و عربستان یک مسئله امنیتی هم وجود داشت. عربستانی‌ها مدعی شدند که ما در ایران امنیت نداریم و ما هم از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستیم تا این مسئله بررسی شود و اکنون یک هیأت کارشناسی از AFC به ایران می‌آید تا این مسئله را بررسی کند. عراق و سوریه ناامن هستند، چون جنگ داخلی دارند. در ایران هم به خاطر اینکه سفارت عربستان را آتش زدند، آنها گفتند امنیت نداریم، اما ما می‌خواهیم به AFC اعلام کنیم و هیچ مشکلی وجود ندارد.