امروز : ۱۳۹۷/۰۱/۰۱

ورزشگاه ساری ؛ جایی که از آسمانش بر سر بازیکنان دبیری تبریزفحش بارید/فرزاد ملازاده

 

 

 نمی دانم اسمش را چه بگذارم اما هر چه هست واقعا جای تاسف دارد درورزشگاهی که روز روشن و در مقابل چشم بیدار دوربین های تلویزیونی همه گونه توهینی از سوی هواداران تیم شهروند ساری به بازیکنان دبیری تبریز صورت گرفت.

و وضعیت به حدی رسید که از سوی هواداران پرتاب انواع بطری های آب به داخل زمین صورت گرفت و بازیکنان دبیری در حالی که حتی داور بازی غفاری نژاد به خاطر وضعیت ورزشگاه مجبور شد خطای گرفته شده توسط خودش را برگشت دهد مجبور به ترک زمین بازی شدند اما این پایان قصه نبود .سرپرست تیم ساری به سمت فرزین دبیری حمله ور می شود و افشین دبیری در حالی که جان بازیکنان و کادر فنی تیم را در خطر می دید تصمیم می گیرد که تیم را به سمت رختکن ببرد اما به جای اینکه از مسئولین برگزاری بازی در رختکن تیم مهمان حضور پیدا کنند و از کاپیتان تیم در مورد بازگشت تیم به ادامه بازی سوال کنند مسابقه را به دلیل ترک تیم دبیری مختومه اعلام می کنند.اما واقعا چه دست های پشت پرده در تلاش هستند آیا آقایان بهروان و نجاری به عنوان نماینده فدراسیون و با توجه به اینکه هر دو اهل ساری هستند چشم به واقعیت ها بسته اند تا زحمات تیم هایی مانند دبیری را به هدر دهند تا رقبای قهرمانی یک به یک از کورس قهرمانی دور شوند.


اما نکته ای که نباید در این میان فراموش شود فرهنگ گمشده در روی سکوهایی ورزشگاه ساری  بود که همچون پتکی بر سر داور و بازیکنان تیم دبیری خراب شد تا حتی داور بازی محمد غفاری نژاد و نماینده فدراسیون در حالی که اذعان به سوت زده شده قبل از گل و اعلام خطا را داشتند اما بخاطر جو ورزشگاه مجبور به اعلام گل برای تیم ساری می شوند.
برای روشن شدن اذهان عمومی و علت اصلی ترک ورزشگاه از سوی تیم دبیری به سراغ شاهدین این  ماجرا رفتیم تا به طور کاملتر از چند و چون این اتفاق با خبر شویم.
افشین دبیری که با آرامش کامل به سوالات پاسخ می دهد میگوید جو بازی آنچنان نبود که مجال اندیشیدن به ما بدهد من بخاطر اینکه نگران جان بازیکنان تیم بودم تصمیم به ترک تیم از زمین بازی گرفتم هر گونه فحش و توهین به مردم آذربایجان و تبریز را شنیدیم و پرتاب انواع بطری  را از سوی هواداران ساری به زمین بازی قابل رویت بود.اما نکته جالب اینجاست که در گزارش داوری حتی یک خبر از این ماجرا منعکس نشده است چرا که همواره حق فوتبال آذربایجان را خورده اند به مانند تیم تراکتور سازی که در بازی با نفت در حالی که همه منتظر قهرمانی تراکتور سازی بودند آن ماجراهای قابل تامل اتفاق افتاد.
دبیری که از افتتاح اولین ورزشگاه اختصاصی نابینایان هم خبر می دهد ادامه می دهد نباید اصل قضیه از یاد برود حتی گزارشگر بازی به اعلام خطا از,سوی داور  اشاره می کند .
اما در این میان باید وجدان ها رو قاضی کنن نباید باز هم حق آذربایجان در فوتسال پایمال شود و کسی هم خم به ابرو نیاورد اگر همین اتفاقات در ورزشگاه تبریز اتفاق می افتاد  چه بر سر هواداران و تیم تبریزی می آوردند.
فرزین دبیری که شدیدا ناراحت به نظر می رسد می گوید نکته قابل تامل تر  این است که حسین شاهمرادی می گوید من خودم گزارش بازی را ننوشته ام چون نمی توانستم وجدانم را زیر پا بگذارم گزارش را محمد غفار نژاد نوشته است فرزین ادامه می دهد که ما اصلا انتظار نداشتیم که داور به جای اعلام خطا گل را صحیح اعلام کند چون هم حرکات دست داور و هم صدای سوت او در دوربین ها ظبط شده است.
اما گزارش هایی که نوشته شده بخاطر مصالح برخی تیمها بر علیه ما نوشته شده و این به دور از انصاف است چرا حق تیمهای آذربایجانی این چنین پایمال می شود و فدراسیون نشین ها به راحتی آب خوردن حق را ناحق می کنند باید پایانی به این حق خوری ها داده شود واقعا گناه هواداران فهیم آذربایجان چیست؟ چرا باید اینچنین با حق کشی ها با احساسات آنها بازی شود.
حبیب کلاشی سرپرست تیم دبیری تبریز که انرژی پایان ناپذیر دبیری به شمار می آید می گوید:برای چند ساعت در زمان بازی احساس کردم ما آل سعود هستیم واقعا حق ما چنین برخوردی نبود اگر قولی که به آقای دبیری داده ام نبود شاید باز هم در مقام عکس العمل بر می آمدم.۴۸ ساعت می شود که عذاب وجدان گرفته ام شاید بهتر بود با این رفتار برخورد می کردم.در بین این بازیکنان نفراتی هستند که بچه هیئتی هستند هر نوع توهینی به آنها کردند.بدترین وضعیت امنیتی در ورزشگاه حاکم بودآنها حق نداشتند به فرهنگ این دیار توهین کنند.نباید آنهایی که چشم دیدن موفقیت تیمهای آذربایجانی را ندارند اجازه پیدا کنند که به فوتسال این دیار ضربه بزنند اگر تنها ذره ای از این ماجرا در تبریز اتفاق می افتاد چه محرومیت هایی را نصیب فوتسال تبریز می کرد؟

خبرورزشی , خبر ورزشی , رضا نورمحمدی , نورمحمدی خبرنگار , عطیه مومنی , اخبار ورزشی , لیگ برتر , بلیت , تور , گردشگری , ایرانگردی , ورزش