امروز : ۱۳۹۷/۰۸/۲۴

نشست هم اندیشی اعضا هیات ورزش همگانی استان تهران با مسئولان ورزش پیشوا

 

 

 باحضور معدنی پور نایب رییس بانوان و نماینده هیات همگانی استان تهران، طاهری گندمانی رییس اداره ورزش وجوانان و امیری شهردار و رئیس هیئت همگانی پیشوا، جلسه مشترک توسعه فعالیت های این ورزش برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان پیشوا ضمن ارائه گزارش جامعی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در ورزش همگانی گفت: از زمان انتصاب شهردار به عنوان مسئول هیئت همگانی و قبول زحمت این مسئولیت؛ ارتباط و همکاری خوبی بین دو نهاد برقرار شده و در زمینه های زیر ساختی و تجهیزات همگانی اقدامات بسیار موثری صورت گرفته و حتی به جرات می توان گفت در پیشوا شهرداری و شورای شهر از حامیان ورزش همگانی بوده و درحد توان این ورزش را کمک کرده اند.
طاهری گندمانی تصریح کرد: جشنواره ها و برنامه های همگانی بخصوص ویژه بانوان در پیشوا بصورت مرتب و هفتگی در اماکن ورزشی و بوستان ها در حال برگزاریست و در نظر داریم با برگزاری کلاس های مربیگری و آموزش افراد ، در راستای توسعه ورزش همگانی و ارتقاء سلامت جامعه گامی مثبت برداریم.
وی با اشاره به محدودیت سرانه ورزشی گفت: پیشوا ضعیف ترین شهرستان استان تهران است که دارای زیرساخت های ورزشی پایینی بوده و علی رغم این محدودیت ها و با این بضاعت کم بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته است.
در ادامه شهردار پیشوا گفت: با ورزش همگانی اقدامات خوبی متوان برای حفظ سلامتی بشر انجام داد و حتی می توان از هزینه های درمانی بطور چشمگیری بکاهیم و جلوگیری نماییم.
حکمت امیری خاطر نشان کرد: سلامت در جوامع امروزی و پیشرفته بحث مهمی است و برای رسیدن به این مهم ورزش را از دوران کودکی پایه ریزی می کنند و باید در کشور ما نیز به این امر مهم بپردازیم.
رئیس هیئت ورزش های همگانی پیشوا تصریح کرد: توجه به ورزش بانوان بسیار مهم است و باید مورد اهمیت و استفاده تمامی قشرها بخصوص بانوان قرارگیرد و بدین ترتیب مراجعه به پزشکان کمتر شود و در همین راستا مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر پیشوا با برنامه ریزی ها و جلسات متعدد در صدد ارتقاء زیرساخت ها لازم برای ورزش بانوان وسلامتی شهروندان برآمده است.
امیری عنوان کرد: تمام تلاش ما در شهرداری همکاری و حمایت اداره ورزش وجوانان در جهت سوق دهی مردم به سوی ورزش است و همانطور که مشهود است. از بدو انتصاب و ورود به شهر مقدس پیشوا اقدام به احداث پارک بانوان، ایجاد جاده تندرستی و پیست دوچرخه سواری و مجموعه چمن مصنوعی در نقاط مختلف شهر نموده ایم و با توجه به بضاعت مالی شهرداری، حداکثر تلاش را برای همگانی شدن ورزش در پیشوا بکار برده ایم.
شهردار پیشوا گفت: سرانه ورزش در پیشوا پایین است و باید همه ما مسئولان ارتقاء سلامتی شهروندان از طریق ورزش همگانی در دستور کار خود قرار دهیم و برهمین اساس توجه به مناطق کم برخوردار و ایجاد فضاهای ورزشی و تجهیز آن در اولویت کارهای شهرداری قرار گرفته است.
رئیس هیئت همگانی پیشوا در پایان ضمن تقدیر از زحمات وتلاش های ارزنده طاهری گندمانی مسئول اداره ورزش و جوانان گفت: پیگیری ها و فعالیت های مضاعف ایشان در راستای ارتقاء سرانه ورزشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام و همچنین برگزاری برنامه های ورزشی همگانی در سطح شهر ستودنی است و در این راستا مجموعه شهرداری و شورای شهر نیز برای پیشرفت وسلامتی شهروندان پیشوایی، از وی حمایت خواهیم کرد.
در ادامه این نشست، معدنی پور نایب رئیس بانوان هیئت همگانی استان تهران با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گفت: اهمیت ورزش همگانی از دیدگاه رهبری نشان از جایگاه بالا ومهم این ورزش دارد و باید مورد توجه ویژه همه مسولان و دستگاه ها قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: برای همگانی شدن ورزش و توسعه آن مشارکت دستگاههای دولتی در کنار همکاری عمومی مردم را می طلبد، چرا که با گسترش فرهنگ ورزش سلامتی افراد را در زندگی ماشینی امروزی در پی خواهد داشت.
نایب رئیس هیئت همگانی استان تهران در خاتمه با اشاره به نقش ورزش همگانی در سلامتی وپویایی جامعه گفت: این ورزش بسیار مهم است و با توجه به اینکه بسیار کم هزینه بوده و به آسانی می توان در همه جا به آن بپردازیم؛ باید با مشارکت همگانی و آموزش صحیح و تبلیغات مناسب؛ این ورزش را در سبد خانوارها بگنجانیم.